Sidruni-mooni tort

Mulle üks päev laekus kiri küsimusega, kas ma üldse veel koolitan. Tõsilugu on see, et olen ära liikunud siit blogist suuresti sotsiaalmeediasse – seal tuututan koolitustest hommikust õhtuni ja jagan ka retsepte siin ja seal. Eks tegelikkuses võiks neid retsepte jätkuvalt siia ka kokku koguda ja ma pingutan selle nimel, et see siin ikkagi oleks mu retseptide esmane kodu.

Elustiiliblogina ma seda pesa siin hetkel enam ei näe. Ei viitsi enam ammu olla avalikkuse ees aus ja haavatav ning vastutasuks kokku koguda võõraste anonüümsete inimeste suvaarvamusi enda grammatika, laste kasvatamise meetodite ja päritolu teemal. Need ajad on läbi. Aga oma virtuaalset retseptikogumikku siin pidada – seda ma ikkagi väga tahan, sest käin isegi oma blogist vanu retsepte pidevalt otsimas.

Vastuseks küsimusele – jah, koolitan. Väga palju. Sellest on saanud mu põhitöö ja suur kirg ning armastus! Toidukunsti stuudio on mu kodu.

www.toidukunstistuudio.ee

Kusjuures teeme stuudios ka veebikoolitusi. Mina kokkan, abikaasa filmib ja monteerib.

Ka seda, kuidas ma ehitan kokku biskviittorte nagu tänases postituses, õpetan veebikoolitusena. Kreemid, vahud, viimistlemine, kaunistamine. Kui sul ikka tekivad küsimused, kui vahus on vahus muna, mida segada masinaga, mida käsitsi ettevaatlikult, kuidas torti kokku panna, siis..

Koolitus Biskviittort pidupäevaks. Panen siia tutvumiseks teile ka sooduskoodi “blogi15”, millega saab seda koolitust osta soodushinnaga -15%.

Sidruni ja mooni tort

20 cm

Biskviit

3 muna

120 g suhkrut

100 g jahu

20 g võid

20 g sidrunimahla

1 sidruni koor

Vahusta munad suhkruga heledaks kohevaks vahuks. Eraldi sega kokku ja soojenda või, sidrunimahl ja -koor. Lisa munamassile. Viimasena lisa jahu.

Jaga biskviit kohe 3×18 cm vormi. Või määri plaadile, aga sellisel juhul suurenda retsepti koguseid vähemalt 30%. Küpseta 180-kraadises ahjus ca 15 minutit.

Immutus

60 g vett

20 g sidrunimahla

20 g suhkrut

vanilli

Kuumuta keemiseni ja jahuta.

Sidrunikreem

2 munakollast

1 muna

80 g suhkrut

60 g võid

2 g lehtželatiini

1 sidruni koor

90 g sidrunimahla

Paisuta želatiin külmas vees. Vahusta veevannil munad, suhkru, sidrunikoore ja -mahla, kuni vaht muutub ilusaks tihkeks. Tõsta tulelt ja vispelda sisse želatiin ning või. Jäta 1/3 kreemist külmkappi ootele lõppviimistluseks. 2/3 jäta lauale kokkupanekut ootama.

Mooni mousse

200 g piima

30 g mooniseemneid

180 g valget šokolaadi

6 g lehtželatiini

300 g vahukoort

Kuumuta mooniseemned piimaga ja lase 1h seista. Vahusta vahukoor poolpehmeks ja jäta külmkappi ootele. Paisuta želatiin.

Soojenda piim uuesti, lahusta selles želatiin ja seejärel šokolaad. Jahuta kreem alla 32 kraadi ja lisa seejärel vahukoor. Pane kohe tort kokku 20 cm vormi.

I biskviit-immutus-kreem-mousse

II biskviit-immutus-kreem-mousse

III biskviit-immutus-mousse

Tõsta külmkappi üleöö ja seejärel viimistle.

Toorjuustu-sidrunivaht

1/3 sidrunikreemi

200 g toorjuustu

200 g vahukoort

Soovi korral lisaks 10-20 g tuhksuhkrut

Sega kokku toorjuust sidrunikreemiga. Nüüd vahusta kõik koostisosad koos tugevaks treemiks. Kasuta kohe.

Share Button
One Comment