UUS raamat “Ainult küpsised” ja pekanipähkli küpsiste retsept

Kas te mäletate, kuidas ma kaks aastat tagasi kõva häälega umbes sada korda kuulutasin, et ei tee enam mittttttte kunagi ühtegi raamatut?

Ma mäletan.

Oma esimesse raamatusse panin ma nii palu aega ja jõudu. Kõik oma teadmised panin sisse ja lugesin veel kümnetest raamatutest juurde. See oli nii suur töö, et ma olin lõpuks lihtsalt väsinud. Aga emotsioonid, mis järgnesid raamatu esitlustele olid nii positiivsed, et tänaseks ma isegi täpselt ei mäleta, kui väsinud ma olin. See on nagu ikka emade aju ja sünnitustega – sünnitusvalu meenub alles sünnitusel.. Pärast mõtled, et tegelikult ju polnud üldse nii-nii hull.

Küpsiseraamatu idee visati Varraku poolt õhku juba tegelikult kaks aastat tagasi, aga siis kõlas see piinarikkalt. Aasta tagasi kõlas aga juba palju paremini. Küll aga ei olnud ma valmis seda raamatut üksi enam tegema ja kuna mul on juhuslikult väga hea tuttav küpsisefanatt, siis tegin talle ettepaneku teha see raamat koos. Kui inimene ikkagi peab Instagramis küpsistele pühendatud kontot (üllatus-üllatus, nimetusega Ainult küpsised) ja tal on kodus sajad küpsiseraamatud (võibolla siiski paarkümmend, aga mul on alati meeldinud dramatiseerida), siis see inimene lihtsalt peab sellise raamatu juures olema 🙂 Õnneks Triin oligi nõus!

Ma olin alguses veendunud, et teen raamatusse ägedaid trendikaid ideesid ja uusi maitseid, aga reaalsus oli see, et mina tegin rohkem retro peatükki, aga Triin küttis uusi ja põnevaid ideesid nii palju, et ei teadnud, mida võtta ja mida jätta. Ta isegi lisas raamatusse AI tehtud retsepti ja küpsised lemmikloomale..

Plaan oli teha umbes 80-90 retsepti, aga lõpuks sai kokku 95. Eks mul natuke ikkagi kripeldab, et ei tulnud 100 täis, aga ilmselt oleks me kallis fotograaf Kaare meid juba pikalt saatnud, kui me oleks talle veel küpsiseid ukse taha toonud 😀 Egas midagi – tuleb teha Ainult küpsised II.

RAAMATU SAAB TELLIDA SIIT.

Nali naljaks, aga meil tõesti jäi väga häid retsepte ukse taha. Nagu näiteks need pekaniküpsised – need on oivalised, aga selleks hetkeks, kui need ette võtsin, oli raamatusse tehtud juba 4 pekaniküpsise retsepti. Tundus, et 5 saab juba liiast. Mitte, et 4 vähe oleks..


Suured pehmed pekaniküpsised

240 g võid

100 g valget suhkrut

150 g fariinsuhkrut

2 muna

vanill

1 tl kaneel

290 g jahu

1 sl (8 g) tärklist

1/2 tl küpsetuspulbrit

1/2 tl soodat

Noaotsatäis soola

100 g pekanipähkleid (vähemalt :))

Haki pekanipähklid.

Sega kokku jahu, kaneel, tärklis, küpsetuspulber, sooda ja sool.

Kreemista toasoe või suhkrutega. Lisa vähehaaval munad ja vanill.

Lisa juurde kuivained, sega ühtlaseks. Viimasena lisa pähklid ja sega võimalikult vähe. Pane tainas 1h külmkappi. Seejärel vormi tainast meelepärase suurusega pallid. Aga pigem ikkagi suuremad, nagu suurem kreeka pähkel. Siis jäävad küpsised pehmemad ja seest niiskemad.

Pane ahjuplaadile ja küpseta 160-kraadises pöördõhuga ahjus ca 13-15 minutit.Share Button