Glögitrühvlid ja sidrunheinatrühvlid

Jah, ma olen natuke šokolaadilainel. Eelkõige trühvlilainel.

 

Seekord on postituse pildid teinud Teevi

 

Alates nüüd sellest laupäevast on mul nädala jooksul 5 šokolaadikoolitust. Siis on kõik. St paus. Uue aasta veebruarini ehk. Siis vast jõuan blogimisega šokolaadist kaugemale. Võiiiibolla isegi magustoitudest kaugemale! Kolin mõneks nädalaks vanematekoju ja seal üldiselt ei soovita, et ma üleliia magustoite valmistaks.

Ah, et miks vanematekoju? Abikaasa läheb üksi Taisse.

See on üks keeruline teema, mis näris mul hinge päris pikalt. Kui abikaasa kavatses lennupileteid kogu perele osta, siis ma pikalt keeldusin.. kuni ühel päeval ütlesin, et okeeeeiiii osta siis ära. Mõtlesin, et poole aasta peale jõuan ikka asjaga leppida. Ei jõudnud. Mida aeg edasi, seda rohkem ma reisile mõtlesin ja seda närvilisemaks ning õnnetumaks muutusin. Loomulikult ma ise jumaldan Tai riiki ja loomulikult ma isiklikult tohutult tahan sinna minna. Aga keda need lapsevanemate isiklikud soovid ikka huvitavad? (see küsimus on retooriline, eksole) Ma lihtsalt ei suutnud leppida mõttega, et kui midagigigi peaks lapsega juhtuma… Siis ma ilmselt oleks lõpetanud hullumajas. Kui juba sellise meelestatusega reisile minna, siis ju kindlasti midagi juhtubki. Halvad mõtted tõmbavad halba ligi ning mul kahjuks ei õnnestunud headele mõtetele üle minna.

Eriti veider on aga see, kui saan mingisuguseid hinnanguid ja arvamusi selle kohta justkui on vale oma kümnekuuse lapsega koju jääda, kui abikaasa läheb Aasiasse reisile. Kahjuks ema süda on selline asi, mida ei saa lihtsalt käsu peale või nupust välja lülitada. Pealegi.. abikaasa saab puhata, minu süda on rahul ja küll me need kolm nädalat kahekesi siin rõõmsalt elatud saame. Ehk ongi hea, et võtan aja maha ja läheme lapsega loodusesse mõneks nädalaks.

 

Mis nii viga elada, kui keegi sinu eest ilusaid pilte teeb.. 😀

 

Huhh, sain öeldud. Võib šokolaadiga edasi minna.

 

 

Tänased retseptid on tegelikult sündinud koostöös Promo kauplusega ja kasutades Promos müüdavaid “I am the Spice” tooteid. Tegemist on tootesarjaga, mis jaotatud viieks alateemaks – Vahemere, Aasia, Ameerika, Lähis-Ida ja klassikaline köök, ning sisaldab nii klassikalisi maitseaineid nagu viie vürtsi segu, vürtsköömned (mmm, minu lemmikud!), koriandri lehed ja maitseainesegusid kalale, steigile, hamburgerile, salatikastmetele jne. Aga ka minu jaoks täiesti tundmatuid nt Bengali viie maitseaine segu, advieh, iisop..

Seekord kasutatud maitseained – sidrunhein ja hõõgveinisegu

Ma pole küll üldiselt suurem asi promoja (pun intended), aga kuna käin oma koolitustele toorainet sealt kauplusest ostmas suuresti ja olen rahul, siis pole raske seda ka alati mainida. Pikemalt kirjutasin sellest SIIN postituses. Kusjuures iga teine kord, kui mainin, et tooraine sealt, siis öeldakse, et eraisik ei saa ju sealt osta. Saab küll. Sama edukalt kui ettevõtted.

 

Samas ma pole kindel, kas ma ikka andestan Teevile, et ta just selle õhumullidega lehviku ette asetas..

 

Glögitrühvlid

 

60 g glögi

100 g vahukoort

0,5 sidrunikoor

20 g I am the Spice glögimaitseainet

250 g tumedat šokolaadi

Soola

 

Katmiseks – hakitud röstitud mandleid ja soovi korral tempereeritud tumedat šokolaadi

 

Soojenda vahukoor glögi, glögimaitseaine, sidrunikoore ja soolaga. Jäta toidukile alla maitsestuma vähemalt 30 minutiks. Vahepeal sulata šokolaad. Soojenda vahukoor uuesti ja kalla läbi sõela šokolaadile. Sega ühtlaseks. Lase seista ja kui mass natuke hangunud, siis pritsi sellest pallikesed. Jäta hanguma vähemalt 4 tunniks kuni üleöö. Seejärel kata kas hakitud mandlitega või sega mandlid enne tempereeritud šokolaadiga.

 

Sidrunheinatrühvlid

 

200 g piimašokolaadi

4 g I am the Spice sidrunheina

170 g vahukoort

20 g sidrunimahla

 

Katmiseks – kakao

 

Pane vahukoor sidrunheinaga potti ja soojenda. Jäta toidukile alla maitsestuma 30 minutiks ja seejärel soojenda uuesti. Vahepeal sulata šokolaad. Kalla vahukoor läbi sõela šokolaadile, lisa sidrunimahl. Lase seista ja kui mass natuke hangunud, siis pritsi sellest pallikesed. Jäta hanguma vähemalt 6 tunniks kuni üleöö. Seejärel kata kakaoga.

Share Button
12 Comments