Trühvlid jõhvikate ja Kreeka pähklitega

Ma olen alati hästi aus olnud oma hariduse (et olen hariduselt keskkonnakorraldaja) ja samuti puuduva kondiitrihariduse osas. Hakkasin magustoidumaailmasse tõsisemalt süvenema siis, kui selle blogi lõin, ja olen blogis alati kajastanud oma avastusi, arengut, uusi ideesid ja mõtteid. Magustoidumaailm on minu jaoks tõeliselt paeluv ja täis avastamisrõõmu.

 

Mis Olga Kaju ma oleks, kui ma ei alustaks kondiitrijutu-postitust ühe kassipildiga..

Pildi tegi Miiu.

 

Sealjuures ma ei söö kuigi palju magusat. Kui just pole stressi ja magamatuse periood (ma ei olegi teile rääkinud, et lõpukssss Kaunitar magab terve öö! Jee!). Ikka tahaks teistele seda rõõmu jagada. Sestap jõudsingi kaks aastat tagasi tunnustatud koduköögi omaniku staatusesse ja hakkasin tellimustorte tegema. Üsna peagi sai selgeks, et suure jagamisrõõmu vajadusega inimene ei peaks tegema tellimustorte – ilmselt pole ma teinud kunagi ühtegi torti, mis oleks tellitud mõõdus. Enamik olid ikka 1-4 kg üle tellija soovide. Ei saa öelda, et see oli kuigi tulus äri. Aga ma ikkagi jätkasin tortide tegemist natuke aega… kuni mul hakkas igav. Ma ei viitsinud teha järjekordset madalat neljakandilist biskviittorti vaarikate ja kohupiimaga. Tahtsin teha uusi ja põnevaid asju. Tahtsin mängida magustoidumaailmas.

 

 

Õpilaste tehtud tordid-makroonid

 

Isegi kui ma mõtlesin vahepeal minna Tekosse kondiitripaberite järele ja seda ideed nagu ikka blogis lahkasin, siis sain lugejatelt tagasisidet, et ära sinna küll mine, sest õpid enamasti suurtööstuse jaoks masstoodangut tootma. Aitäh teile selle eest! Õnneks on internetis olemas palju tasulisi kondiitriõppevideosid, kus maailmatasemel kondiitrid õpetavad ilu looma. Niisiis olen lõppkokkuvõttes olnud lihtsalt üks uudishimulik iseõppija ja seda ka alati siin blogis rõhutanud… ja ometi on elu läinud nii, et inimesed tahavad tulla minuga koos seda kondiitriasja õppima ja siin ma nüüd siis olen – teen aina koolitusi. Nii palju kui laps võimaldab.

 

Ühel kenal neljapäevaõhtul tegime kiire makroonikoolituse

 

Vähe sellest, et inimesed tulevad koolitusele. Mul isiklikult tundub, et nad jäävad ka enamasti rahule (või on pagana head teesklejad). Vaatamata sellele, et ma olen range ja sunnin neid korda hoidma, ning urisen, et kondiiter peab olema organiseeritud, mitte pea otsas laiali. Teen täispikkasid intensiivseid tööpäevi, kus tulistan aina kõiki tarkusi, mida tean. Ja samal ajal teen oma tobedaid nalju. Ja siis jälle kamandan. Ja siis olen jälle kuri ja ja.. 😀

 

 

Vaadake, natuke naeratavad küll, kui ma käsin

 

No ühesõnaga. Ma ei tea, kuidas mul küll niimoodi on vedanud, aga ma armastan seda, mida ma teen, ja mulle meeldivad inimesed, kellega ma seda teen. Ok, see läks veits vasakule. Ega see iseenesest kerge ole – kui ma siin intensiivselt ettevalmistusi tegin ja laps parasjagu öösiti iga poole tunni tagant mind äratas, siis sain ikka suurest pingutusest paariks nädalaks endale ilmselt nõgestõve külge. Aga see selleks. Nädalavahetusel toimuvaks koolituseks algavad ettevalmistused ja tooraine hankimine juba esmaspäeval. Igaks koolituseks vean kohale kogu oma köögi. Nii igaks juhuks. Et ikka oleks kõik olemas. Kontrollifriik. Koolituse päeval ärkan millalgi 6 paiku ja koju jõuan parimal juhul 18-19. Ja siis ootab veel ees kõik lahtipakkimine ja koristamine. Aga ainuke asi, mida ma tunnen päeva lõpuks, lisaks valutavale (ja teinekord sügelevale..:D) ihule, on rahulolu. Rahulolu selle üle, et sain päev otsa kamandada, et sain oma kirge teistega jagada

 

Veel ühe kahepäevase koolituse saak

 

Aitäh kõigile tublidele õpilastele, et tulete kohale, töötate usinasti ja hoiate enda järel korda. Aitäh, et päeva lõpuks ikka natuke veel naeratate ja teinekordki tagasi tulete.

Hetkel on kõik koolitused paraku välja müüdud. Jälgige Kaju Köögi Facebook’i lehte, sinna tuleb kindlasti info uuel aastal toimuvate koolituste kohta.

 

 

Esiplaanil jõhvikatrühvlid

Pildi tegi Miiu.

 

Trühvlid jõhvikate ja Kreeka pähklitega

 

70 g kuivatatud jõhvikaid

60 g brändit

210 g valget šokolaadi

50 g Kreeka pähkleid

180 g vahukoort

Noaotsatäis riivitud tonka uba*

Noaotsatäis soola

 

Katmiseks – tempereeritud šokolaad** ja marjapuru

 

Haki jõhvikad ja tõsta need brändiga maitsestuma vähemalt 30 minutiks. Kurna.

Vahepeal haki pähklid. Sulata valge šokolaad ja soojenda vahukoor tonka ning soolaga. Ühenda vahukoor šokolaadiga. Lisa jõhvikad ja pähklid. Lase saadud massil taheneda. Seejärel pritsi paraja suurusega pallikesed ning lase neil hanguda. Kata trühvleid tempereeritud šokolaadiga ja kaunista marjapuruga.

*Võib ära jätta või asendada kaneeliga/piparkoogimaitseainega.

**Šokolaadi tempereerimise kohta loe mu lehelt Šokolaadi ABC.

Share Button
7 Comments