Šokolaadikeeks banaani ja šokolaaditükkidega
|Ma ei tahtnud ennetavalt viriseda.. Agaaaa pidin siin kaks nädalat lapsega kahekesi olema, sest abikaasa oli komandeeringus. Üldsegi tundub kohatu viriseda, sest on ka viie lapsega üksikemasid, kes saavad hakkama. Mis mina siis nüüd oma ühe imikuga hädaldan, eksole. Aga paras katsumus oli see küll, nagu arvata oli. Ise päris medalit nõudma ei hakka, aga need viie lapsega üksikemad võiksid küll medali saada.
Tegelikult on Kaunitar meil paras ingel. Ei tee suuri skandaale ja on muidu rõõmsameelne laps. Sülitan üle õla. Natuke on hellik ja tahab palju füüsilist kontakti ja armastust (kes oleks küll seda uskunud, et mina helliku sünnitan..). Aga seda pakun hea meelega. Kui ta jaurabki, siis enamasti üleväsimusest. Aga selles olen ju mina ometi süüdi, kui ma ei tabanud ära lapse väsimushetke ja ei aidanud tal õigel hetkel magama jääda.
Kogu selle üksi olemise juures oli tegelikult ainult üks probleem – ei saa ühtegi tegevust lihtsalt teha sellel ajal ja selles mahus kui seda teha tahad. Mulle väga meeldib lapsega tegeleda ja võiksin vabalt veel kaks nädalat üksi olla… kui vaid saaks teda iga päev paariks tunniks kellelegi teisele hoida anda 😀 Lihtsalt selleks, et saaks rahus pesemas käia, juua sooja teed, kodu ära koristada ja süüa teha. Seekord pidin leppima ühel päeval ühe tunniga, mil mu ema temaga jalutas, ja mõne päevaga, kui külalised käisid.
Kui üldse järele mõelda, siis minutaolise isepäise tsiki jaoks ongi lapse saamise juures kõige raskem see, et keegi teine ühtäkki dikteerib mu tegevusi ja päevakava. Vahepeal vedelemegi diivanil kahekesi, nina all laual on kruus ja mõni tühi pakend, kõrval vedelevad titeriided, jalutsis on minu fliis läbisegi fliistekiga ja põrandal on mõned lehed (Billy meil rotib ühe toataime küljest lehti ja mängib nendega..). Ühesõnaga sellised detailid, mille korda tegemine võtaks mul sekundi aega, aga tegeledes lapsega polegi mul seda sekundit. Jaaa siis ma lihtsalt istun ja vahin kurjalt neid detaile, kuni päeva lõpuks mõni vaba hetk ikka tekib. Pedandi probleemid.
Üks päev pidin kala fileerima – mul kulus selleks 5 tundi! Sealjuures võtsin kala kolm korda külmkapist välja, tegin kassidele valehäiret jaaaa panin külma tagasi 😀 Lõpuks nüsisin kala sellise paanilise kiirusega ära, et see nägi välja nagu oleks mu kassid seda oma hammastega fileerinud. Seda ikka olen maininud, et Paksul on ainult kaks hammast..?
Ma varem üldse ei mõistnud, miks emad ronivad oma vankrite ja lastega tipptunnil poodidesse, kui neil on terve päev aega seda teha ja saaks ju rahus hommikul käidud. Tõele au andes, olin ikka see silmi pööritav mõrd kaupluses, kui mõni järjekordne ema oma vankri ja röökiva lapsega meeleheitlikult kiirustavate “tööinimeste” vahel manööverdada üritas. Eelmisel nädalal aga sattusin ise poodi reede õhtul kell 17.30 😀 Esiteks ei olnud mul lihtsalt õrna aimugi, et on reede. Teiseks, läksin siis, kui lapse vankrisse sain. Viimane asi mu meelel oli see, kas on tipptund või mitte. Rääkimata sellest, kas mõni mõrd mulle silmi pööritab või mitte.
Rääkides väljas käimisest – Kaunitar sai oma esimese restoranielamuse kätte. Tegelikult on natuke piinlik ka. Käisime MuSus. Ma olin veendunud, et see on selline armas kodukandikohvik. Nagu Kohalik näiteks. Sestap läksin sinna julgelt lapsega kohale ja uksest sisse astudes sain aru, millise valearvestuse olen teinud – tegemist on siiski viisaka restoraniga. Ma ei arva, et lastega pered peaksid ainult kodus istuma, aga siiski olen veendunud, et restoran ei ole laste koht. Ei pea vast enam mainimagi, et olen see mõrd, kes restoranides vääksuvate laste poole silmi pööritab.. Lastega söömiseks on minu jaoks ok kohvikud ja pubid. Nüüd olen aga see inimene, kes ronib oma ühekuulise lapsega restorani. Ups. Mul oli nii piinlik ja terve aja lihtsalt hoidsin hinge kinni ja palvetasin, et ta oleks tasa. Samas olin valmis iga hetk põgenema. Minu õnneks tegi ta seal vaid ühe vaikse vääksu ja lõpuks jäi vaatamata kogu melule magama.
Nii palju siis minu silmade pööritamisest. Saan juba esimese kuu jooksul kõik tagasi 😀 Sealjuures põhimõtted on mul ju jätkuvalt kõik samad, ma ei arva, et tipptunnil lapsega poodi minek või restoranikülastus on hea mõte. Lapsega lihtsalt läheb nii. See näitab ikka väga selgelt, kui vähe lastetud inimesed ikka teinekord lastega inimesi mõistavad. Aga jube lihtne on esimese asjana hukka mõista.
Oma kahe tubli nädala jooksul olen küpsetanud umbes täpselt kaks korda. Mõlemal korral seda keeksi, sest see on nii heaaaaaa.
Šokolaadikeeks banaani ja šokolaaditükkidega
24 – 26 cm ümmargune keeksivorm
290 g jahu
40 g kakaod
2 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillsuhkrut
Noaotsatäis soola
250 g martsipani (vähemalt 50% mandleid)
120 g suhkrut
150 g võid, toatemperatuuril
3 muna
3 küpset banaani
100 g šokolaaditükke
Kuumuta ahi 180 kraadini. Sega kausis kokku jahu, kakao, küpsetuspulber ja sool.
Vahusta või suhkru ja martsipaniga heledaks kohevaks vahuks. Lisa ükshaaval banaanid ja seejärel ükshaaval munad. Sega kuivained juurde ja viimasena lisa šokolaaditükid. Kalla tainas vormi ja küpseta ca 60-70 minutit. Vajadusel kata pealt fooliumiga. Lase 15 minutit vormis jahtuda ja kummuta jahutusrestile.
Meie käime lastega restoranis, käituvad nagu miškad. Kuidas nad muidu õpivad rahulikult paigal istuma, salvrätti sülle asetama ja erinevate keskkondadega kohanema? Also miks vaesed lapsed peavad sööma pubitoitu kui vanemad saavad fine diningut. 😀
Kohvikutes õpivadki… 😀 Ei tea, mul läheb ikka mingi piir alates fine diningust. No ei läheks teist korda enam peenemasse restorani imikuga. Kui laps juba istub ja palvest paigal istuda aru saab, siis võib 😀
Imikuga just tulebki restoranis käia, proovi sa siis minna, kui laps on jalad alla saanud ja kuskil paigal ei püsi ? Meil on lapsed käinud sünnist saati restoranides kaasas, sest vastasel juhul oleks ma juba 8 aastat pubitoidul 🙂 Pole lihtsalt lapsi kellegagi jätta… valdavalt. Tänaseks muidugi on nad ka täiesti teadlikud restorani etiketist, mida ei saa öelda nende laste kohta, kel samas vanuses selline kogemus puudub. Õnneks on meie lapsed titena otsustanud restoraniõhtu lihtsalt maha magada.
Mina olen restoranides väga harva näinud imikuid, aga alati on nad ikka teinud häält (võibolla neid häält mitte tegevaid imikuid ma pole lihtsalt tähele pand..). Ja siis mõelnud, et kellele see siis nüüd hea on – lapsevanematele, kelle laps karjub? Karjuvale lapsele? Teistele külastajatele, kes on tulnud rahu ja head toitu nautima? Sellest teinud järelduse, et mina nii ei tee. Ja juba selle ühe vääksu peale, mis ta restoranis tegi, tahtsin maa alla vajuda. Eks ma mõtlen ja muretsen natuke üle ka loomulikult. See mul kombeks.
Aga loomulikult suurepärane, et teil on nii tublid lapsed 🙂
Ma mõtlen iga päev sama 🙂
Olga, ma eelistanuks ikka seda, et lapsed oleks kodus öisel ajal maganud kui oleks valida antud 🙂 Palju oleneb muidugi sellest ka, millises restoranis käia ja mis kellaajal käia. Aga Eestis ei julge ma eriti pubisse ega kohvikussegi lastega minna, igal pool vaadatakse väga hukkamõistvalt…